• Kemal Sunal

Bir çok komedi filminde çeşitli karakterle karşımıza çıkmış olan Kemal SUNAL 55 yaşında 3 Temmuz 2000 yılında aramızdan ayrılarak herkesi yasa boğmuştur. Filmlerini hala televizyonlardan kahkaha ile izliyoruz. Adının unutulmasının çok zor olduğunu düşünüyorum. Nur içinde uyu konuşmadan güldürmeyi başaran adam.

  • Oya Aydoğan

Geçmişten 2000li yıllar dahil bir çok esere başarı ile dahil olmuştur. Güzelliği ile övündüğümüz Oya Erdoğan 15 Mayıs 2016’da 59 yaşında aramızdan ayrıldı. Sevenlerini hüzne boğdu. Nur içinde uyu Oya Aydoğan.

  • Halit Akçatepe

Usta oyuncu için, Kemal Sunal ile rol arkadaşı diyebiliriz. Hala filmlerini severek izliyoruz, komik videolarını sosyal medyada birbirimiz ile paylaşıyoruz. Kendisi 31 Mart 2017 yılında hayatımızdan ayrılarak bizleri yasa boğdu. Bedenen yanımızda yok ancak geride bıraktığı ustalıklarını seve seve izliyoruz. Nur içinde yat Halit Akçatepe.

  • Bergen

Arabesk kraliçesi, acıların kadını olan Bergen 14 Ağustos 1989 tarihinde 30 yaşındayken kadın cinayetinin kurbanı oldu. Öldürülmeden önce kocasının azmettirmesiyle yüzüne kezzap atılması sonucu görme kaybı oluştu. “Aşk ölümden soğuktur” filmine Bergen’in hayatı konu oldu.  

Bergen’in katili “seni mezarında bile rahat bırakmayacağım” dediği için mezarı bir  kafes ile çevrelendi. Nur içinde yat Bergen.

  • Barış Akarsu

Eskimeyecek şarkılar yaptı, şarkılarını hemen hemen çoğumuz hala dinliyoruz. 28 yıllık hayatı beyaz perdeye taşınacak. Barış Akarsu’yu kimin canlandıracağı ise henüz bilinmiyor. 4 Temmuz 2007 yılında 28 yaşında kendi doğum günü partisine giderken trafik kazası sebebiyle yaşamını yitirmişti. O dönemi hatırlıyorum neredeyse ülke yasa boğulmuştu. Nur içinde yat Barış Akarsu.

  • Ayşen Gruda

Çöpçüler Kralı Hacer… Kemal SUNAL ile ortak oynadıkları bir film. Ayşen Gruda 23 Ocak 2019 tarihinde 74 yaşında bedenen aramızdan ayrıldı. “Şimdiki filmler eskileri kadar güzel değil” dediğimiz o ‘eski’ filmlerde oyunculuk yaparak bizlere miras bıraktı. Nur içinde yat Ayşen Gruda.

  • Barış Manço

Kültürüyle, yaptığı programlarla, şarkılarıyla daha niceleriyle tanıdığımız Barış Manço 31 Ocak 1999 tarihinde 56 yaşında hayata gözlerini yumdu. 7’den 70’e programı ile şimdinin yetişkini olan b-çok sayıda çocuğu ekranlara taşıdı.

  • Defne Joy Foster

 Meşhur dizi sihirli annem Eda rolü ile sevmiştim. Güzelliği ve yeteneği ile dikkat çeken Defne Joy Foster 2 Şubat 2011 yılında henüz 35 yaşında iken bizlere veda etti. Nur içinde yat Defne Joy Foster.

  • Naim Süleymanoğlu

Tüm zamanların en iyi haltercisi olarak kabul edilen Naim Süleymanoğlu burada sayamayacağım kadar çok başarıya imza atmıştır. 18 Kasım 2017 tarihinde 50 yaşında aramızda ayrıldı. Nur içinde yat Cep Herkülü.

  • Levent Kırca

Küçüklüğümde çok izlediğim ve keşke tekrar yayınlansa dediğim Olacak O Kadar programında bizleri güldürmüştü. Eminim bir kere Levent Kırca izleyen onu unutamayacaktır. Levent Kırca 12 Ekim 2015 yılında gözlerini sonsuzluğa yumdu. Nur içinde yat Levent Kırca.

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.