Buiyimi’nin tanıtacağı genç yeteneğimiz bir rockçı olan Melih PARLAR. Sizlere amatör yeteneklerimizi tanıtıyorum fakat sevgili Melih’e amatör demek istemiyorum zira milyonların müzik zevkine sunmuş ve sunacak olduğu dijital platformlarda yer alan şarkıları ile adını duyurmayı çoktan başarmış. Aşağıda bir başarı hikayesi yazıyor okurlarım. Keyifle okuyun!

Merhaba Melih, bize kendini tanıtır mısın? Senin gözünden seni tanıyalım lütfen.

 Merhaba, 7 Ağustos’ta Hatay/İskenderun’da doğdum. Ailenin ilk çocuğuyum. Çok müzik dinleyen biriyim. Müzik konusunda, çevremde açık yönlüyümdür, şarkılarımda da bu yönümü gösteriyorum, şarkılarımda insanlara tavsiye vermeyi seviyorum, biraz da olsa şarkılarımı dinleyen kişilerin duygularına tercüme edebiliyorumdur.

Müziğe ilk başladığın anı hatırlıyor musun? Nasıl oldu ve sana nasil hissettirdi? Ayrıca şarkı söylemek sana ne hissettiriyor?

Ortaokul yıllarımda müziğe merakım başladı. Enstrüman çalan kişilere özenmeye başlamıştım. Bana bir gitar hediye edilmesi sayesinde müziğe merakım daha da arttı ve gitar çalmayı öğrenmeye başladım. Müzik ile olan hikayem böyle başladı. Lise dönemlerimde ise şarkı söylemekle iyice haşir neşir oldum ve kendimce şarkı söylemeye başladım. Şarkı söylemek ve müzikle uğraşmak adeta duygularımı tercüme ediyor. üzüldüğümde, kırıldığımda müzik dinleyip yada müzikle uğraşarak kendimi iyi hissedebiliyorum. Kısaca müzik bana iyi hissettiriyor, müzik benim arkadaşım gibi. Lise yıllarımda rock müzikle tanıştım ve rock müzik hakkında kendimi geliştirip bir şeyler yapmaya karar verdim.

Besteleme ve enstrüman çalma yeteneğimi rock müzik adına kullanmaya başladım ve YouTube kanalımda Cover şarkılar yapmaya başladım. Daha sonra kendime ait şarkılar yapmaya karar verdim ve ilk teklimi, İllet (Ogün Aydemir) ile “Kırık Cam” adlı teklimi yayınladım, 2. Şarkım ise tüm dijital platformlarda “Kelimeler Yetmez’i yayınladım. Tabi ki de daha yeni projeler gelecek.

Vay canına Melih! Galiba şuan geleceğin en ünlü rokçılarından biri ile röportaj yapıyorum.

Çeşitli müzik şirketlerinde de yayınlanmış olan sözü, müziği senin yeteneğinden meydana gelmiş eserlerin var. Bu yolculuk nasıl başladı? Yazdığın şarkılar konusunda sana yardımcı olabilecek, fikir yürütebilecek birileri var mıydı?

Bahsettiğim gibi ortaokul yıllarımda müziğe merakım arttı. Yazdığım şarkılar konusunda, müzik konusunda gerekse ilerlemem konusunda öncelikle ailemin katkısı var. Ailede müzisyenlik olduğu için ailem beni destekliyor ve bunun güzel bir durum olduğunu düşünüyorum.

Her zaman söylerim, insanın kaderini ailesi belirler. Senin ününü de ailendeki müzisyen örnekler belirliyor. Ne mutlu sana!

Harika sesin var, harika eserlerin var. Peki geleceğini bu yeteneğin üzerine mi kurmak istiyorsun? Bize hayallerinden bahset.

Öncelikle teşekkür ederim. Geleceğimi müzik üzerine, sanat üzerine kurmak istiyorum. Kendimi daha çok geliştirip işimin müzik olmasını istiyorum ama bir yandan da Radyo, Televizyon ve Sinema okumak istiyorum, yani hayallerimde hep sanatla ilgilenmek var.

Gerçek bir sanatçı!

Daha önce çalışma fırsatı yakaladığın ünlü isimler oldu mu? Olmadıysa kimlerle çalışmak isterdin?

Daha önce çalışma fırsatı bulduğum ünlü isimler olmadı, hep tanıdığım kişilerle düet yapma fırsatım oldu, onların da çok güzel şarkıları var tabi ki de. Ben bir Teoman hayranıyım, şarkılarını çok beğeniyorum. Rock müziğe de Teoman sayesinde başladım. Kendisiyle çalışmayı çok isterdim.

Sevgili Teoman, burada seninle çalışma hayali kuran bir genç yetenek var!

Canım okurlarım Melih’i merak ettiğinizi hissediyorum. Daha fazla Melih PARLAR dinlemek isteyenler için buraya kendisinin instagram ve youtube hesaplarını bırakıyorum. Seve seve dinleyin!

Sevgili okurlarım sizler de Melih’i dinlerken Teoman hayranı olduğunu anlayacak ve kendinizi “sesi Teoman’a ne kadar da benziyor.” derken bulacaksınız. Sizler için Melih’in tüm dijital platformlarda yayınlanmış olan Kelimeler Yetmez isimli şarkısını bırakıyorum. Seve seve dinleyin!

Unutmayın genç yetenekler, bir röportaj bir mesaj kadar uzağınızda:)

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.