Biliyorsunuz Neslican Tay’ın aramızdan ayrılışının 1. yılı bugün. Saygıyla rahmetle anıyoruz. Kendisi saygı duyulacak güçlü bir kadındır. Peki bilmeyenler için kimdir bu Neslican?

      
                    Neslican Tay Kimdir?

Neslican Tay kahramandır. Umuttur,ışıktır. Buraya yaşamını okulunu yazabilirim ancak o bir öğrenciden daha fazlası. O bir kahraman. Kanser ile savaşarak nice insanlara umut vermiş bir insandır Neslican Tay. Cenneti kazanmış biridir.

   Yüzlerini görmediği insanlara umut olmuştur. Kanseri değil kendisini mutlu etmeyi amaç edinmiştir. Bir çok kez vurulduğu bu kanser savaşlarından başarıyla,mutlulukla çıkmıştır. Yani diyorum ki o kahraman bir savaşçıdır.

Demir Kadın İçin…

    Demir kadın, melek kadın… Gözleri umut kadın. Dünyadan ayrılalı 1 yılını doldurmuşsun. Cennete gideli 1 yıl olmuş. Ne kadar mutludur cennetteki kuşlar seninleyken. Ne kadar mutlusundur orada.

“Belki kaybedeceğim ama savaşırken kaybedeceğim.” Sözlerin zihinlere yer etmiş sanki. Savaşarak kaybedeceğim dedin ama sen kaybetmedin aslında sen kazandın. Sen cenneti kazandın. Nice insanlara umut oldun. Unutun Kaptan Amerika’yı veya Thor’u. Asıl kahraman’ın adıdır  Neslican Tay! 

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.