Merhaba okurlarım, sizleri bugün Melisa diğer adıyla Melvoi ile tanıştıracağım. Sesine, güzelliğine hayran kaldığım harika insan! Sesinin güzelliğini herkese duyurmak isteyen bir sanatçı.

     Kendisi ile kısa bir röportaj yapmak istedim sağ olsun beni kırmadı, kabul etti. Daha fazla uzatmadan hadi tanıyalım Melvoi kimmiş?

1- Merhaba Melvoi, ilk olarak kısaca kendini tanıtmanı istiyorum. Söyle bize, Melvoi kimdir? Ne iş yapar?

Merhaba asıl adım Melisa, 20 yaşındayım şuanda Mersinde yaşıyorum. Öğrenciyim. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi severim. Çevremdekiler komik olduğumu söylerler. Doğal ve samimi biriyimdir beni tanıyan insanlar beni sevecektir.
Gelelim Melvoi’ye bu covid-19 sürecinde hazır evlerdeyken aslında çok önceden yapmayı istediğim bir işe kalkıştım, kendime bir sayfa açtım ve sesimi, hayatımı, yaptığım her şeyi insanlarla paylaşmak istedim. Aslında geç bile kalmıştım. Sürekli erteliyordum ve sonunda başladım. Başlamak gerçekten büyük bir adım oldu. Videolar çekmeye başladım ve insanlarla paylaştım. Güzel tepkiler aldım bu beni daha da heyecanlandırdı ve mutlu etti. Bazı zamanlar oldu aktifliğimi koruyamadığım sınavlar, hayatımla ilgili bir takım işler güçler ama toparladım, toparlıyorum insanların beni görmelerini, duymalarını istiyorum.

2- Vay! Bunlar kulağa harika geliyor. Merak ettiğim bir şey var. Kulağa çok hoş gelen bu ‘Melvoi’ lakabı nereden geliyor?

Evet, aslında hemen karar verebildiğim bir lakap olmadı, biraz kararsız bir yapıya sahibim. Daha sonra birden aklıma bu geldi bazı kişiler anlamsız bulabilir fakat ben sevdim.  Melvoi; Asıl adımın ilk 3 harfinden ve İngilizce de ‘voice’ Türkçe karşılığı ‘ses’ olan kelimenin ilk 3 harfinden oluşuyor. Nasıl siz beğendiniz mi ?

Sevgili Melisa, Melvoi ailesini kucaklıyor.

3- Vay canına! Ben kesinlikle beğendim. Düşünsem bu sebep aklıma gelmezdi. Sana çok yakışmış! Peki, lütfen bizlere sesini ne zaman ve kim sayesinde keşfettiğini anlat. Yani, sana seni anlatan, ilham veren kimdi? Neydi?

Şöyle anlatayım; Aslında şu zamanda ve şu kişi tarafından keşfedildim diyemem. Daha doğrusu tek bir kişi tarafından demem doğru olmaz. Ben kendimi bildim bileli hayatımda müzik var tabi küçük yaşta müziği sevdiğimden bunu ilk fark eden dolayısıyla ailem oldu. Sessiz sakin bir çocuk değildim aksine dans eden şarkı söyleyen, enerjisini bu şekilde atan bir çocuktum. Anlayacağınız küçüklüğümden beri bir tek ses değil  dans, müzik, seslendirme bu tarz şeyler hep vardı. Okul çağlarında ortaokuldayken nakil gittiğim okulda müzik öğretmeni beni fark etmişti ve korosuna katılmamı istemişti, lise de yine bir müzik öğretmeni  hepimize teker teker İstiklâl Marşını doğru tonda ve nefeste okuturken bana sıra geldiğinde sesimin tonunu beğenmiş beni yanına çağırmıştı yani genelde müzik öğretmenlerimin radarına takılmıştım. Okul dışında da çevremdeki herkes sesimi beğeniyordu. Sevdiğim Türk ve yabancı sanatçıları takip eder bir şeyler kapmaya çalışırdım sesim için. Sevdiğim sesler benim ilham kaynağım oluyordu.

4- Herhangi bir ses yarışmasını katılmayı düşündün mü veya düşünüyor musun? Hazırda bir başvurun var mı? Eğer yoksa yarışmalar için büyük kayıp. 😊

  Bunu soran kaçıncı kişisiniz acaba?
İnanın küçüklüğümden beri çevremdeki herkesten duyuyorum bu soruyu. Aslında her konuda cesaretliyimdir düşünmek yerine yapmaya odaklıyımdır ama sanırım sahnede olma ve binlerce, yüzlerce kişinin önünde şarkı söyleme hissi beni aşırı heyecanlandırıyor heyecanlandığımda bu sesime yansıyor. Her sene beklettim şimdi keşke bekletmeseydim diyorum geç kalmış hissediyorum ama belki hayırlısı budur benim için. Yarışmalara başvuru konusunda bir karar aldım ve tüm cesaretimi toplayıp 2020 yılındaki O Ses Türkiye’ye başvurdum ve ne oldu dersiniz, yarışma format değiştirilip O Ses Türkiye rap oldu.  Ahahaha! Hayattaki şansım mı diyelim ne diyelim? Neyse bir diğer sezonda tekrar başvurmayı düşünüyorum.

5- Bu soruyu soran kaçıncı kişi olduğumu bilmiyorum ama kesinlikle ses yarışmalarına katılman gerektiğini biliyorum sevgili Melvoi. Gelecek planların nelerdir? Bunu ses, akademi, iş hayatı olarak aklına ne gelirse o konuda soruyorum. Bize gelecekteki Melvoi’yi  anlat.

5- Gelecekteki planlarım Melisa olarak okumakta olduğum okulumu bitirmek, Melvoi olarak ise beni daha fazla insanın duymasını sağlamak, Herhangi bir ses eğitimi almadım. Bu konuya yoğunlaşıp eğitim almayı düşünebilirim. Profesyonel müzik kariyerim olsun çok isterim çünkü; müzik, dans bunlar beni mutlu eden şeylerdir. Daha çok kitlelere hitap etmek istiyorum, kocaman büyük bir Melvoi ailesi olalım istiyorum. İnsanların beni tanımasıyla inanıyorum ki umarım bir gün bu hayalimi gerçekleştiririm ve bugünü hatırladığımda kendimle daha çok gurur duyarım.

Bu sıcak sohbetten dolayı Melvoi’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Eminim aranızda bu bahsettiğimiz harika sesi dinlemek isteyenler, Melvoi ailesine katılmak isteyenler vardır. İşte sizlere Melvoi’nin instagram ve tiktok hesaplarını bırakıyorum. Tekrar teşekkürler Melvoi. Hayatında başarılar diliyoruz.

Vee söylemem lazım. Bu iyi mi derseniz eğer kesinlikle dostlarım, bu çok iyi.

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.