Genç yetenek kategorimi okuyorsunuz sevgili okurlarım. Nerede buiyimi orada bir genç yetenek var:) Bugün sizlere tanıtmak istediğim kişi meslektaşlarına taş çıkaracak kadar bir yeteneğe sahip olan, gerek sesi, gerek çaldığı müzik aletleri gerek nazik kişiliği ile ön plana çıkan müthiş bir yetenek! Hadi tanıyalım Süleyman’ı:

Merhaba Süleyman, okurlarım senin gözünden seni tanısın istiyorum. Bize kendini tanıtabilir misin?

Merhaba, ben Süleyman YILMAZ. 28 yaşındayım. Hümanistim ve hayvanseverim. Bir kedi (Muzo) babasıyım. İmkanım el verdiğince de sokak hayvanlarına yardım ediyorum. Bunu siz de yapın. Neydi sloganımız “bir kap mama bir kap su”. Doğal bir insanım, doğaya aşık bir insanım. Tabiatın bize verdiklerini elimden geldiğince koruyorum. İşimden vakit buldukça müziğe ve doğaya bırakıyorum kendimi. İkisi de benim içim terapi niteliğinde bu yüzden sık sık kamp yapmaya gidiyorum. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, yeni insanlarla tanışmayı seviyorum. Gittiğim yerlerde yol arkadaşım gitarım benimle gelir. İşte ben buyum.

Müzik hayatına nasıl adım attın? Seni cesaretlendiren birileri oldu mu?

Barış Manço, Cem Karaca, Erkin Koray gibi usta şarkıcıları dinleyerek, şarkılarını söylerek büyüdüm. Müziğe hep yatkındım. Ailem özel günlerde hep şarkı söylememi isterdi. İlk gitarımı halam aldı. Onunla birlikte daha da müziğe tutundum.

Sen şarkıyı söylemiyor adeta yaşıyorsun Süleyman, şarkı söylemek sana ne hissettiriyor?

Dediğim gibi benim için terapi niteliğinde. O anki ruh halimi yansıtıyor aslında. Evet, şarkıyı söylerken ister istemez o duyguyu yaşıyorsun ve bunu dinleyiciye yansıtıyorsun. Şarkının sözleriyle, notasıyla bir bütün oluyorsun.

Gelecekte planların nelerdir? Gelecekte nasıl bir Süleyman Yılmaz tanıyacağız?

Aslına bakarsan çok planlı bir insan değilim ama hayallerimde dünyayı gezip şarkı söylemek var. Belki bir gün gerçek olur. Umarım olur:)

Ses yarışmalarına katılmayı düşünüyor musun?

Hayır çünkü şarkı yarışmalarını samimi bulmuyorum. Yetenekli insanları ortaya çıkardıklarını düşünmüyorum.

Aranızda Süleyman’a ulaşmak, müziklerini dinlemek isteyenler olur düşüncesiyle buraya instagram hesabını bırakıyorum okurlarım.

Ayrıca röportajdan sonra bir güzel Süleyman Yılmaz dinlemeyelim mi?

Bir röportaj bir mesaj kadar uzağınızda!

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.