Merhaba Sueda, okurlarıma kendini tanıtır mısın?

Merhaba, 2001 Rize doğumluyum. Konya Teknik Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği okuyorum. Ankara’da yaşıyorum. Kızılay gönüllüsüyüm. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, her sokakta ayrı hikayeye şahit olmayı seviyorum. Boş zamanlarımda arkadaşlarımla vakit geçiririm, dizi-film izlerim, yeni şarkılar keşfederim ve şarkıları tabiri caizse çürütene kadar dinlerim; şarkıcının sesiyle neler yaptığını, enstrümanların nerede, nasıl girdiğini incelerim.

Müzik ile ne zaman tanıştın?

Maymun iştahlı bir çocuktum, çoğu alana yönelip tam başaracakken bırakıyordum. 8 yaşında gitar çalmaya heveslenmiştim annem, yine sıkılır bırakırım diye almıyordu. Bayram harçlıklarımla kendime bir gitar aldım ve bu durumla gururlanan annem beni hemen bir kursa yazdırdı. O gün bugündür müzikleyim.

Şarkı söylemek sana ne hissettiriyor?

Zorunluluklarımdan kaçmak istediğimde, çok mutsuzken, çok mutluyken, yalnızken, kalabalıkken hep şarkı söylerim. Durum böyleyken şarkı söylemek bana özgür hissettiriyor.

Gelecek planların nelerdir?

Mühendislik için bir an önce çalışma ortamını görmeyi, departmanları sahada tanımayı, İngilizcemi geliştirmeyi planlıyorum. Yarım bıraktığım klasik gitar eğitimimi tamamlamak için İspanya’da eğitim almayı, sesim konusunda da registerimi genişletmeyi planlıyorum. Kendimde keşfedemediğim özellikleri keşfedip kendimi geliştirmek istiyorum. En büyük planımsa iyi bir insan olmak.

Daha önce bir ünlü ile çalışma fırsatın oldu mu fırsatın oldu mu, kimlerle çalışmak isterdin?

Hayır fırsatım olmadı. Olsa Cem Adrian, Ozbi, Mark Eliyahu, Can Ozan, LP, Pomme gibi daha bir sürü isimle çalışmak isterdim. Son olarak hiç şansım yok ama Cem Karaca ve Amy Winehouse’la çalışmayı da çok isterdim.

Sevgili okurlarım harika bir röportajı okudunuz sıra harika bir Sueda Hürremoğlu dinlemekte.

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.