Eee her zaman ne diyoruz? Nerede bir buiyimi, orada bir genç yetenek! Sizlere tanıtacağım sevgili Sudenur gerek sesi, gerek söz yazarlığı ile ön plana çıkmış bir isim. Tanıyalım bakalım 🙂

Merhaba Sudenur bize kendini tanıtır mısın?

Merhabalar, ben Sudenur Güntekin. Samsun’un Bafra ilçesinde doğdum ve hala burada yaşıyorum. Şu anda üniversite sınavına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisiyim. Müzik dışında ilgilendiğim şeyler de var. Birkaç sene resim kursuna gitmiştim ve güzel resim çizdiğimi düşünüyorum, ayrıca okulun masa tenisi takımındaydım ve basketbolla da ilgileniyorum. Çevrem tarafından sıcakkanlı, sosyal, komik ve adeta büyücü gibi birisi olarak görülürüm. Hislerim çok çok kuvvetlidir. Genelde bir ortama girdiğimde çok çabuk ısınırlar bana, bu yüzden sıcakkanlı ve sevecen gördüklerini söyleyebilirim. Aynı zamanda tam bir hayvanseverim.

Müzik desen var, hobi desen var. Anlaşılan okurlarıma renkli bir genç yetenek tanıtıyorum. 🙂

Müziğe nasıl başladın?

Ben ortaokul 7. Sınıf öğrencisiyken müzik öğretmenimin beni okul korosuna almasıyla beraber sesimi keşfetmesinden sonra sürekli olarak okul etkinliklerinde ve ilçe etkinliklerinde sahne almaya başladım. Bundan 2 yıl sonra YouTube kanalımı açtım ve orada videolar yayınlamaya başladım. YouTube’da patlamamı sağlayansa Emre Yücelen hocamın Sil Baştan şarkısını seslendirdiğim videomu analiz etmesi oldu. 

Harika şarkı söylüyorsun üstelik şarkı da yazıyorsun. Bu sana ne hissettiriyor?

Gerçekten çok teşekkür ediyorum. Aslında 6 yaşımdan beri kendi çapımda şiir yazan bir insandım ve gerçekten bunların bir yere gelebileceğini düşünmezdim. Söz yazmak benim için çok huzurlu bir şey ve bunu melodik bir şeylerle birleştirdiğim zaman nirvanaya ulaşıyorum diyebilirim. 

Gelecek planların nelerdir?

Aslında her ne kadar müzikle çok yakından ilgilensem de hayalim çocuk doktoru olmak. İlkokul 2’den beri tıp okumak istiyorum. Hangi mesleği yaparsam yapayım müzikle her zamanki gibi içli dışlı olacağıma eminim, ölmediğim sürece 60 yaşına da gelsem müzik hayatımın bir parçası olacak. Ama dediğim gibi, doktor olmak ilk sırada şu anda.

Daha önce bir ünlü ile çalışma fırsatı yakaladın mı? Kimlerle çalışmak isterdin?

Emre Yücelen ile Islık Korosu (Whistle Choir) kurduk ve güzel bir ekip ile çalıştım. Aynı zamanda NOES, EVIR gibi prodüktörlerle de yaptığımız şarkılar var ve hala üretmeye devam ediyoruz. Şarkı yapmak istediğim çok çok çok kişi var. Bunlardan bazıları Nova Norda, Evrencan Gündüz, Madrigal, DKTT, Şanışer. 

Sevgili okurlarım, aranızda Sudenur’a ulaşmak, müziklerine kulak vermek isteyenler olacak. biliyorum. Bu yüzden instagram adresini bırakıyorum.

Bu harika röportajın ardından sevgili genç yeteneğimiz Sudenur’un klip çalışmalarıyla renklenmiş harika bir cover dinlemeyelim mi?

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.