Değerli okurlarım; birazdan okuyacağınız genç yeteneğimiz harika sesi ve güzelliğiyle büyülüyor. İyi okumalar!

Bize kendini tanıtır mısın? Kaç yaşındasın, nasıl bir insan olarak tanırsın kendini?

Merhabalar, adım Seda. 26.12.1994 İstanbul doğumluyum. Karabük Üniversitesi İşletme ve Uludağ Üniversitesi Lojistik bölümlerini bitirdim. Bursa’da yaşıyorum. Yakın çevrem arasında konuşmayı, dinlemeyi, gülmeyi seven, mutevazı ve sıcakkanlı biri olarak bilinirim. Kimi zaman asi, agresif ve fevri davranışlarım olsa da fazlaca duygusalımdır. Müzik her zaman çocukluğumdan gelen en değer verdiğim şeyler arasında oldu. Önce bir enstrüman çalmayı öğrenmekle başlamak istedim. Ortaokul zamanlarımda harçlığımla kendime bir gitar alıp gizlice kursa gitmeye başladım sonra ailem bunu öğrenince bu başlangıç orada son buldu. Çünkü aile yapım buna müsaade edip bana destek olmaya uygun değildi. Tabi aile bu konuda sıkıntılı olunca müziği üniversite için tercih etmem de sorun olacaktı. Onların istediği gibi masa başı bir işte çalışmamı sağlayacak bölümler seçmeliydim. Belki de hayatımda ilk defa o noktada karşı gelmeliydim onlara, belki hata ettim bilemiyorum. Ben de çalmadan kendi kendime söylemeye başladım. Üniversitede farklı şehirlerde yaşayıp farklı ev arkadaşlarına sahip oldum. Bir ev arkadaşım vardı kendisi şan eğitimi almış ve sesi çok güzeldi. Onunla tanışana kadar 3 söylüyorsam tanıştıktan sonra 5 söylemeye başladım. Açıkçası bana cesaret verdi, arkadaş ortamlarımızda hep şarkı söyler oldum. Birkaç kafede çıkıp söylediğim de oldu. Şuanda kendi halimde evimde söylemeye devam ediyorum. Pandemiden sonra şan eğitimi almayı ve kendimi geliştirmeyi planlıyorum.

Ne yazı ki sevgili Seda insanın çevresi bazen destek bazen ise engel olabiliyor. Kimi insan çevresinin desteğiyle hayallerine ulaşıyor, kimi insan ise çevresinin engeliyle inat edip hayallerine kavuşuyor. Aile her şey!

Müziğe seni iten şey nedir? Sana destek çıkan birileri oldu mu?
Beni müziğe iten tek şey kendimim. Müzik benim söylemek istediğim her şeyi söylüyor. Mutluyken daha çok mutlu ediyor. Mutsuzken dost oluyor. Bana destek olan tabi ki yakın arkadaşlarım oldu, ne kadar teşekkür etsem az. Cesaret verdiler, güvendiler, inandılar. Evde kendi kendime söyleyip çektiğim videoları sosyal medyada paylaşmam da bu destekler vesilesiyle oldu. Güzel de oldu, farklı bir heyecan ve mutluluk verici.

Müzik ile ilgilenmek sana ne hissettiriyor?

Dediğim gibi müziğin tarifi bende çok başka, derin. Söyledikçe kendimi buluyorum. Güç kaynağım. Kıymetlim. Ve beni bırakmayacağına inandığım tek şey. Ha bir de tuhaf gelebilir ama söylerken bende liderlik hissi uyandırıyor:) Bunu seviyorum.

İnan bana liderlik hissini seni izlerken anlayabiliyoruz. 🙂

Bu işi profesyonel hale getirmek gibi bir hayalin var mı?

Tabi ki profesyonel hale getirmek isterim. Bu eskiden hayalimdi ama şuan ki düşüncelerimde “hayalim” olmaktan çıkardım. Çünkü bu kadar sevdiğim ve değer verdiğim “müziğin” profesyonel olarak gerçekleşmediğinde beni üzen şeyler listesine girmesini ve hayal kırıklığım olmasını asla istemiyorum. Velhasıl umarım olur, olmazsa sonsuza kadar söylemeye devam 🙂

Daha önce ünlü/ ünlüler ile çalışma fırsatın oldu mu? Kim/kimlerle çalışmak isterdin?

Daha önce bir ünlüyle çalışma fırsatım maalesef olmadı. Ama bir idolüm var ki onunla çalışmayı geçtim tanışsam bile yeter 🙂 Çok uzak ama inşallah bir gün Ebru Gündeş’le tanışma ve çalışma şansım olur. 

Sevgili Ebru Gündeş. Burada seninle tanışmak isteyen bir genç yeteneğimiz var!

Aranızda sevgili Seda’ya ulaşmak isteyenler olur düşüncesi ile kendisinin instagram hesabını bırakıyorum okurlarım.

Sevgili genç yetenekler! Bir röportaj bir mesaj kadar uzağınızda!

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.