Sevgili okurlarım sizlere tanıştıracağım kişi gerek müzik aleti çalmasıyla, gerek şarkı söylemesiyle yetenek haline gelen Nurten BOZTEPE.

Merhaba Nurten, kendini bize tanıtır mısın?

Adım Nurten Boztepe, 19 yaşındayım, Şanlıurfa’da yaşıyorum. Bilişim mezunuyum. Üniversiteye hazırlanıyorum, konservatuar bölümü istiyorum. Müzik kursuna gidiyorum. Şan eğitimine başladım. Birinci temelim müzik öğretmenliğidir. Sahne olsun her şey benim için müzikten ibaret.

Seni müziğe iten birileri oldu mu hayatında?

Genellikle çevremdekiler oldu. Özellikle biri yok. İçimden geldiği sürece bu işte iyiysem, insanların görüşleri, düşünceleri iyiyse işime devam ediyorum.

Bu işi profesyonel hale getirmek istiyor musun yoksa hobi olarak devam mı edeceksin?

Tabi ki! Profesyonel hale getirmek için çok çabalıyorum. Sadece hobi olarak kalmasını istemiyorum. Çabamı gördükçe değeceğine inanıyorum.

Herkesin hayatın zorluklarından bir kaçışı vardır. Bu kaçış bende yazı yazmak oluyor, sen sorunlarından şarkı söyleyerek mi kaçıyorsun? Müzik ile ilgilenmek sana ne hissettiriyor.

Evet, şarkı söyleyerek hayatımın zorluklarından kaçıp unutabiliyorum. En azından iyi hissediyorum. Şarkı söylemek ruhumu temizliyor. Düşünmektense sözlerinizi şarkı söyleyerek aktarın derim ben😊

Daha önce herhangi bir ünlü ile tanışma fırsatın oldu mu? Kimlerle çalışmak isterdin?

Hayır olmadı ama olmasını çok istediğim iki değerli insan var; Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe. Onlara olan hayranlığım büyük, çok seviyorum tanışmayı çok isterim.

Umarım bu dileklerin gerçekleşir sevgili Nurten. Aranızda Nurten’e ulaşmak isteyen olur düşüncesiyle kendisinin instagram ve youtube hesaplarını bırakıyorum.

Sevgili genç yeteneklerim, bir röportaj bir mesaj kadar uzağınızda!

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.