Merhaba Buiyimi okurları. Sizleri gayet kibar, saygılı olan bir genç yetenekle tanıştırmak istiyorum. Yeteneğinin farkına varıp üzerine giden, çabalayan insanlara müthiş bir saygı, hayranlık besliyorum. Bu yüzden blog yazıyorum😊 Ahmet de kendini tanıtmak isteyen “kendimi göstereceğim” diyen bir yetenek. Hadi tanışalım Ahmet GEÇGEL ile;

Merhaba Ahmet, bana kendi gözünden kendini tanıtmanı istiyorum. Kimdir Ahmet GEÇGEL? Nereli? Kaç yaşında?

Selam Ahmet ben, öğreniciyim Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. 22 yaşındayım. Mersin’de doğdum ve şu an Konya’da yaşıyorum. Etrafımdaki bütün insanlar beni eğlenceli, komik ve müziğe olan sevgimle bilirler. Bazen kendimi kaptırıp şarkı sololarında kendinden geçen biriyimdir. Çoğunlukla hatta baya fazla Rock dinliyorum, e tabi Rap şarkılarda flex yerleri de ayrı eğlenceli bulduğumdan ikisi de diyebiliriz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı aa04498e-d1c0-4595-b967-fa2096707664-1024x768.jpg

 

Müziğe nasıl başladığını anlatır mısın? Seni bu işe itekleyen biri var mı?

Benim müziğe başlama hikayem lise başlarında bir kız arkadaşımın bana ısrar etmesiyle başladı. O zamanki Ahmet her şeyden çabuk sıkılır ve bunalırdı. Ta ki enstrüman çalıp şarkı söylemek gibi çok güzel bir noktaya gelene kadar. Yaklaşık 8 senedir amatörce müzikle ilgileniyorum denebilir. Bu zamana kadar gitar, bateri ve yeni öğrenmeye başladığım mızıka dahil 3 enstrüman çalıyorum. Arkadaşlarımın benim gibi şarkıya olan bağlılığı ve yaptıkları çalışmalardan kaynaklı olarak bana çoğu zaman yol gösterip çoğu zamanda hayallerime neden olmuşlardır fakat şu yeni yeni gönderiler ve kayıtlar paylaştığım vakitlerde en çokta en yakınlarım destek olup itekliyorlar beni 

Vay canına Ahmet! Sen gerçek bir yeteneksin. Bir ünlüyle çalışma fırsatı yakaladın mı? Hayırsa kim ile çalışmak isterdin?

Bir arkadaşım maNga’ da sahne hazırlıklarında çalışıyordu. Onun sayesinde Yağmur Sarıgül ve Özgür Can Oney ile birlikte bir fırsat yakalamıştım lakin bazı olaylar ters gidince yattı denebilir. Ama şu hayatta en çok maNga grubu ile çalışmak isterdim kendilerine saygım sonsuzdur ve içimde ukte kaldı denebilir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image3.jpeg

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image4.jpeg

Sevgili MaNga buradan sizlere duyuruyorum. Gerçek bir yetenek sizinle çalışma fırsatı istiyor. Şarkı söylemek, müzik aleti çalmak sana nasıl hissettiriyor?

Şarkı söylerken gerçekten tarif edemeyeceğim ama cidden yaşadığımı hissediyorum ve söyleyebildiğim tonlara yakışan sanatçıların
parçalarını seslendirmek keyif veriyor bana. Genellikle gitar çalmamdan dolayı Rock türündeki şarkıların tab/solo kısımlarını çalmayı acayip seviyorum. Bundan dolayı canlı müzik yaparak çalıştığım işten çok zevk alıyordum.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı IMG_7618-1024x768.jpg

Ah! Ne yazık ki şarkı söyleyerek hissettiklerini asla hissedemeyeceğim. Gelelim 5. Soruya; gelecek hedeflerini merak ediyorum. Geleceğini müzik üzerine mi kurmak istiyorsun? Gelecekteki Ahmet ne yapacak?

Aslında gelecek planlarına gelirsek, müzikle tabi ki de ilerlemek isterim ama günümüz şartlarında pandemi sürecinden dolayı ne stüdyo kullanımı gerçekleşiyor ne de eskisi gibi müzik pazarı el veriyor. Şu an Uluslararası Ticaret ve Lojistik okuyorum ve bu bölümden mezun olup lojistik firmalarında yurtiçi veya yurtdışı olarak çalışma imkanım var fakat tabi ki de hayalim olan sahneye çıkıp yüzlerce, binlerce insana sesimi duyurup onlarla birlikte o şarkılardaki hissi ve son ses avaz avaz bağıracağımız o sahneyi paylaşmak istiyorum. Umarım her şey hepimiz için çok güzel olur 🤘🏻🤗

Hayran kaldım! Umarız istediğin yerlere gelirsin. Yüzlerce binlerce insana sesleneceğin gün ilk bileti ben istiyorum:)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image2-768x1024.jpeg

Sevgili okurlarım, bu iyi mi derseniz, evet bu çok iyi

Aranızda genç yetenek Ahmet’e ulaşmak isteyen olursa buraya instagram ve youtube adreslerini bırakıyorum.

Vee bu röportajı okuyan diğer müzisyen, ressam fotoğrafçı vb. sanatçı dostlarım. Bir röportaj için bir mesaj kadar uzağınızdayım. Instagram veya twitter adreslerimden bana ulaşabilirsiniz.

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.