Geleceğin yıldızlarını bugünden parlatan kalitesi ile tanıdığınız web sitesi buiyimi.com’u okuyorsunuz. Bu kez tanıtacağım genç yetenek hem harika bir ressam hem de harika bir müzisyen. Buyurun tanıyalım;

Merhaba Gökçen, bize kendini tanıtır mısın?

Merhaba ben Gökçen Sargut 17 yaşındayım , Lüleburgaz Lisesinde 12. sınıf öğrencisiyim ve 2 senedir müzik ile detaylı olarak ilgileniyorum. Benim için sanat gerçekten hayatımın anlamı gibidir arkadaşlarım da zaten en çok bu sanatçı kişiliğimden bahsederler. Tabii ki bunun yanında çok deli dolu biriyimdir . Bu pandemi dönemi her ne kadar zor olsa da maksimum verim ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum 🙂

Harika bir sesin var. Merak ediyorum daha önce sahne tozu yutmuşluğun var mı? Varsa nasıl bir histi?

Çok teşekkür ederim, daha önce belediyemizin yaptığı jazz müzik atölyesinde solist, değerli müzik öğretmenlerimin oluşturduğu çok sesli koroda koristlik yaptım. Ayrı zamanda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı etkinlikte de solo performans sergilemiştim. 

Seni müzik ile tanıştıran bir olay ya da kişi var mı? Müzik hikayen nasıl başlıyor?

Benim hayatımda müzik anne karnından beri vardı. Annem sürekli bana hamileyken Şebnem Ferah açarmış kızım da böyle bir sanatçı olsun diye 🙂 Doğduktan sonra da artık dinleyici değil söyleyen kişi oldum . Her ne kadar küçükken kelimeleri söyleyemesem de şarkıya sürekli eşlik edermişim. Ardından gitar çalmak çok istedim ve çoğu şarkının notalarını kendim çıkartarak 5. sınıfta kendi çabamla gitar öğrendim, tabii ki bu bana yetmedi. Ukulele ve gitar çalıyorum, piyano öğrenmeyi çok istiyorum umarım en yakın zamanda onu da öğrenme fırsatım olur 🙂 🙏🏻

Resimlerinden de bahsetmek istiyorum. Resim yeteneğini nasıl keşfettin? Resim çizmek sende hangi duyguları uyandırıyor.

Resim çizmeyi hep çok sevmişimdir ama kendimi geliştirmek istemem 6. sınıfta başladı. Resim çizen insanların videolarına, nasıl yaptıklarına baktım ve insanları sürekli inceledim, tek tek detayları aldım daha sonra yardımcı teknik kitapları ile pekiştirdim. Resim ruhumu dinlendiriyor. Bazıları çok sabırsızdır saatlerce çizemez, bir resim ile ilgilenemez fakat ben emek verdiğim zaman karşılığında aldığım sonuç ile motive oluyorum.

Gelecek planların nelerdir?

Geleceğimde kesinlikle müzik ile ilgilenmeyi düşünüyorum. Tamamıyla müzik teorilerini, tarihini, matematiğini öğrenmek istiyorum. Tek amacım şarkı söylemek değil, o notaları, oluşum sürecini müziğin tamamıyla her detayını öğrenmek istiyorum.

Çalışma fırsatı yakaladığın ünlü isimler var mıdır? Kimlerle çalışmak isterdin?

Her sanatçıyı çok seviyorum ama şu sıralar Doja Cat’in hırsı beni çok imrendiriyor. Biliyorsunuz şu an her önüne gelenin bir şarkı çıkartıp sanatçı olarak kendini kabul ettiği dönemde onun sürekli kendi tarzıyla ve alt yapı olarak herkesten farklı melodiler ile yeni şarkı yayınlaması benim çok hoşuma gitmişti. 

Sevgili Gökçen Sargut’u tanıdınız ardından harika bir cover dinlemeyelim mi?

Ayrıca daha fazlası için Gökçen’in instagram sayfasına göz atabilirsiniz.

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.