GENÇ YETENEK FERDİ AKGÜN İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ!

GENÇ YETENEK FERDİ AKGÜN İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ!

Merhaba Ferdi, ilk olarak buiyimi.com okurlarına kendini tanıtır mısın?

Herkese merhaba öncellikle sayfanızda bana yer verdiğiniz için teşekkür ederim. Ben Fredo – Ferdi Akgün – 15 şubat doğumluyum Aydınlıyım. Türkçe rap afro ve reggae tarzlarında şarkıcı ve söz yazarım. Rap benliğime ait bir sanat dalı, yıllardır işin müzik kısmında olmasam da dj ve breakdance olarak kariyerimi sürdürmeye devam ettim. 2020’de yayınladığım ilk stüdyo single ‘Mestane’ hayatımın geri kalan kısmını belirlememe yardımcı oldu, yoğun bir şekilde yeni işlerimi sürdürmeye devam ediyorum.

Müzik ile tanışma hikayen nasıl oldu?
İyi bir dinleyici ve takipçiydim. Genelde o dönemin popüler şarkılarıyla büyüdüm, rap müzikle çok kısa sürede tanıştım ve o dönemde arkadaşımın evinde kayıtlar almaya başladım. Bizim burada ‘Almancı gurbetçiler’ çok olduğu için birnevi onların sayesinde rap müziğe inanılmaz derece adapte oldum diyebilirim.

“FREDO”nun özel bir anlamı ve hikayesi var mı?

Aslında özel bir anlamı yok. Kullandığım bir isim değildi, adımın kısaltılmış halini kullanmak istiyordum. Fredo hikayesi Afrika seyahati sırasında siyahi insanların bana Fredo demesiyle başladı. Ben de Fredo olarak ismimi kullanmaya karar verdim.

Yayınlanmış kaç şarkın var? Seni en çok zorlayan hangisi idi? Neden?

Yayınlanmış 9 şarkım var bunlardan birisi instrumental, beni en çok zorlayan şarkım ‘Çelikti Kalbim’ şarkısı, nedeni ise şarkının hayatım hikayemden bir parça olması.

Gelecek planların nelerdir?

Gelecek planlarım kendi açımdan kafamdakileri en iyi şekilde yansıtmak, müziğin içinde yüzmek gibi diyelim. Daha fazla insanı ulaşmak, ağırlıklı sahne showlu bir müzik kariyerimin olması ve bir çok yetenekli kişilere imkan sunmak isterim,.

Şarkı söylemek, yazmak ve bestelemek… Tüm bunlar seni yormuyor mu?

Şarkı söylemek, yazmak, bestelemek bana ne için geldiğimi ve ne için savaştığımı hatırlatıyor. Yazamadığım gün hayat bitmiştir benim için, ben işimi zevk alarak yapıyorum. Herkes sevdiği işi yaptığı sürece yorulmaz diye düşünüyorum.

“Beni Kurtar” şarkında bu sözleri sana yazdıran özel biri var mı?

Bu çok zor bir soru benim için bunu es geçmek istiyorum ama özel biri vardı.

İdolüm dediğin isimler var mı? Varsa kimler?

Benim için en iyi 5’i beşi söyleyeceğim; 2pac , Dmx , Redman , Michael Jackson , Snoop Dogg

Müziğe yeni başlayan müzisyenler için tavsiyelerin nelerdir?

İnsan önce yaptığı işe ve kendine önce inanmalı, bir iş beklediği gibi olmadığı zaman hep dik durup daha iyisi için savaşmalı. Hepimiz kendimizle savaş içindeyiz, bunu fark etmeli kararlı ve olumsuz eleştirilere çok takmadan kendi yolumuzda kendimizi aşmalıyız diye düşünüyorum.

Sence hayata geliş nedenin nedir ve ne için savaşıyorsun?

Herkesin hayata geliş nedeni vardır, olman gerektiğin kişiyi önce keşfedip ona yoğunlaşıp kilitli kapıyı açmalı sonrasında kendini iyi hissettiğin işi yapmakla birlikte manevi görevleri yerine getirmelisin.

İnsanın bir en büyük düşmanı yine kendisidir onu yenebilirsen içindeki seni bulursun.

Daha fazla Fredo için Instagram‘dan takip edin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.