Merhaba Erkan, ilk olarak okurlarıma kendini tanıtır mısın?

Merhaba Merveciğim. Öncelikle bu hoş röportajın için çok teşekkür ederim. Herkese merhaba. Kısaca anlatmak gerekirse,  aslen Karslı olmakla birlikte, 21 Ocak 1994’te  doğdum. Kocaeli’de 9 yaşına kadar kalıp sonra Tekirdağ’ a yerleştim ve burada büyüdüm. Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Hukuk Adalet Bölümü mezunuyum. Ayrıca Eskişehir Üniversitesi Kamu Yönetimi bitirerek eğitimlerimi tamamladım. Bunun yanı sıra projeler ve sahneler dolayısıyla İstanbul’da sürekli bulunuyorum. Sahnede olsun özel hayatımda olsun her şeyden önce iyi bir birey olmayı, sevilmeyi hedefledim. Bunu da başardığımı düşünüyorum. Arkadaşlarımla vakit geçirmek, Müzisyen arkadaşlarla stüdyoda toplanmak, arabalarla uğraşmak hobilerimdendir.

“Cennet” klip çekimlerinden bir görüntü

Müzik ile ne zaman tanıştın? Seni müziğe yönlendiren bir durum oldu mu?

Aslında doğduğumda tanıştım. Babam aşık usulü bağlama çalar söylerdi. Bebekken ağladığım zaman babam türkü söylermiş ben susarmışım. Kendimi bildim bileli de babamın çalıp söylediği türküleri dinledim. Yönlendirme olayı bebeklikten diyebiliriz yani 😊. 11 yaşında elime evdeki bağlamayı alıp bir şeyler çalmaya çalıştım ve zamanla artık çalabildiğimi gördüm. Okuldaki bir hocam beni kursa teşvik etti ve solfej eğitimi aldım. Durum böyle olunca işler ciddiyete bindi tabi.

Sahne alıyorsun, konserler veriyorsun. İlk sahne deneyimini hatırlıyor musun? Nasıl bir histi? Bizimle duygularını paylaşabilir misin?

12  yaşlarında ortaokulda bağlama çalıp türkü söylemiştim. Onu saymazsak 15’li yaşlarda bir cafede sahne almıştım. Sahneye çıkma olayı çok başka bir şey. İlk heyecan, kalp çarpıntısı, ya bilmediğim bir istek gelirse korkusu. Mikrofonda hoş geldiniz bile diyememe sorunsalı… Tabi sahne tozuyla haşır neşir olunca aslında sahne sanatları diye bir gerçeğin olduğunu anlıyorsun.

Müthiş güzel bir sese sahipsin üstelik besteler de yapıyorsun. Müzik ile ilgilenmek sana ne hissettiriyor?

Estağfurullah. Naçizane diyelim. Aslında müzik öyle bir şey ki ne ekersen onu biçiyorsun. Sen müzikle ilgilenirsen o da seninle ilgileniyor. Duygularına hitap ediyor. Her şeyine her anına ortak oluyor. Hal böyle olunca da bırak iyi ya da kötü hal  hissettirmesini müziksiz hiç bir halinin olmadığını görüyorsun. Duyguların da notalara dökülünce beste oluyor. Bu mükemmel bir karışım.

Gelecek planların nelerdir?

Gelecek planlarım, her gün bir tane daha bir gönüle girmek. Sonra bir tane daha, sonra on sonra yüz sonra bin… Alkışlarımı hayatta tutmak için sürekli üretim yapacağım. en iyi çizgimle, doğrularımdan ayrılmadan gönüllerde kalmak.

Aranızda sevgili sanatçımız Erkan Özgül’e ulaşmak isteyenler, şarkılarını dinlemek isteyenler için instagram adresini bırakıyorum.

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.