GENÇ YETENEK EMRE GÜRDAMUR İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ

Gerek tarzı, gerek yeteneği ile her daim kendini belli eden bir genç yetenek ile tanışacaksınız.

GENÇ YETENEK EMRE GÜRDAMUR İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ

Merhaba Emre, öncelikle bize kendini tanıtır mısın?

Merhaba, Trabzonluyum. 22 yaşındayım. İstanbul Arnavutköy’de yaşıyorum.
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi mezunuyum. Yaklaşık 1,5 senedir Rap müzikle ilgileniyorum ve önüme bu yolda hedefler çiziyorum. Müzik her anımda yanımda, yapmaktan keyif aldığım bir sanat dalı. Bundan sonra ki hayatım boyunca müzikle kalacağıma eminim.

Sözü, müziği sana ait olan şarkıların var. Müzik alanında harika ilerliyorsun. Neler hissediyorsun?

Öncelikle teşekkür ederim. Evet, şarkılarımın sözleri bana ait. Daha öncesinde hiç söz yazabilir miyim diye düşünmemiştim fakat insan bazı yeteneklerini sonradan keşfedebiliyor. Bir müziğe kendi yazdığım sözleri dökmek, melodi oluşturmak, ritim eşliğinde söylemek eşsiz bir duygu tabii ki. O duyguyu kendiniz vermeniz çok değerli. Dönüp baktığınızda insanların buna eşlik etmesi de kendimce gurur kaynağım.

Gelecek planların nelerdir?

Tabii ki müziğimi daha fazla insana ulaştırmak için planlar yapıyorum. Bu konuda çok detaya girmek istemiyorum fakat adım adım düşünerek ve gelen teklifleri iyi bir şekilde değerlendirerek yükseklere tutunmayı hedefliyorum.

Müzik ile nasıl tanıştın?

Müziğe başlamadan öncesinde iyi bir dinleyici olduğuma inanıyordum. Geçmişimde çok fazla rap müzik dinlemedim açıkçası. Genelde pop, slow şarkılarla büyüdüm fakat son dönemde rap müziğin popüler olmasıyla birlikte tarzımın ona daha yakın olduğunu hissettim ve kendimi denemek istedim. Garez (Cevat Seylan, çok değerli abimle tanışma fırsatı yakaladım. Yıllarını bu müziğe adayan ve çok değerli isimlerle bir araya gelip müzik yapmış birisinden Rap müzik hakkında çok güzel tavsiyeler edindim, bana her konuda yardımcı oldu. Kendisine buradan çok teşekkür ederim ben onun sayesinde bu müziğe başladım.

İlk kez başladığım zaman ki heyecanım tarif edilemezdi.. Beatin üzerine yazdığım her bir cümle, kafiye beni daha çok motive ediyordu.
Tatlı bir heyecandı..
Sonrasında bu olay daha kolay olmaya başladı benim için, her seferinde üstüne koyarak gitmeye çalıştım.

Çevrenden nasıl tepkiler alıyorsun? Olumsuz eleştiriler geliyor mu?

Müziğimi seven, dinleyen, destek olan bir çok insan var çevremde ve hepsine sonsuz teşekkür ediyorum.
Onların olumlu ya da olumsuz yorumları benim için çok değerli Arkamda varlığını hissediyorum hepsinin, beğenenler, ezberleyenler gerçekten beni her zaman motive ediyor. Olumsuz eleştiriler illa ki geliyor fakat bunun boyutu benim için önemli, bana bir şey katacaksa o eleştiriyi gerçekten umursuyorum. Bazen sadece trap müzik yapıyorum diye ” çöp, bu da mı dinleniyor, robot,” gibi yorumları görebiliyorum ama maalesef bu tip yorumları umursamadığımı belirtmek isterim.

Şu ana kadar yayınlanan kaç şarkın var? Yapımında en çok zorlandığın şarkın hangisi, neden?

Şu ana kadar yayınlanan 12 şarkım var. Bunların 3’ü düet. En çok zorlandığım şarkı ”Kalbim Kafeste”. Çünkü kaydını almaya gittiğim gün gerçekten çok hasta ve halsizdim. O gün kayıt almamız gerekiyordu daha fazla ertelemek istemiyordum. Kayıttan 3 gün sonra virüse yakalandığımı anladım. Kayıt esnasında doğal olarak zorluklar yaşadım fakat şarkıya çok yansıdığını düşünmüyorum çünkü en sevilenlerden birisi…

İlk sahne deneyimin nasıldı?

Rüya gibiydi. O anı müzik yapmaya başladığım ilk andan beri hedefliyordum. Hayallerime ulaştığım için çok mutluyum.
Müziğinizi insanların önünde, o duyguyu sonuna kadar hissederek sunmak inanılmaz bir olay. Bunun tekrarının olmasını elbette istiyoruz, yakında yine yeniden sizlerin de eşliğiyle sahnede olup şarkılar söyleyeceğime inanıyorum.
Şu ana gelene kadar arkamda olan ve destek olan tüm dinleyicilerime sonsuz sevgi ve teşekkürlerimi gönderiyorum.

Aranızda Sevgili Emre’yi merak edenler olduğuna adım gibi eminim. İşte Emre Gürdamur’un instagram, spotify hesapları.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.