Yine bir buiyimi ve yine bir genç yetenek okuyorsunuz sevgili okurlarım. Bu kez tanıtacağım genç yeteneğimizin sesindeki o sadeliğe, rahatlatıcı tonuna bayıldım. İnsanın gözlerini kapatıp kendini müzik dünyasına atıveresi geliyor vallahi. 🙂

Merhaba Emre okurlarıma kendini tanıtır mısın?

Merhaba, 20 yaşındayım, Samsunluyum. Ankara’da yaşıyorum. Şuan Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okuyorum. Boğa burcuyum. Genellikle olaylar karşısında sakin ve soğukkanlıyımdır. Boş zamanlarımda spor yaparım, fotoğraflar çekerim, dizi izlerim, yeni müzikler bulmaya çalışırım, gitar çalarım ve satranç oynarım.

Vay canına dolu dolu bir hayat. Bunları okuyunca ne kadar az hobi sahibi olduğumu öğrendim. 🙂

Müzik ile tanışma hikayeni anlat lütfen. Nasıl oldu, aklına müzik fikrini koyan birileri oldu mu?

İlkokulda hocam Osman Demir sayesinde tanıştım. 1. sınıfta düzenlenen bir programda benden şarkı söylememi istedi. Bu şekilde şarkı söylemeye başladım. Sonrasında 8 yaşımda ben ne kadar istemesem de babamın gitar almasıyla gitar ile olan hikayem başladı. Okullarda olan her gösterilerde benim adım geçmeye başladı. Samsun’da gitarı tam anlamıyla bana öğreten Ünal Türünç hocamın tavsiyesiyle Samsun Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu’na seçildim ve orada gitar bölümünde çalıştım. Ankara’ya taşındıktan bir süre sonra sokaklarda sokak müziği yapmaya başladım. Bahçelievler, Kızılay ,Tunalı, Batıkent gibi semtlerde çaldım ve bir süre sonra Trt Sanat Müziği Gençlik Korosu’na solist olarak seçildim. Burada bazı sebeplerden dolayı ayrılmak zorunda kaldım. Şimdi ise evimden çaldığım şarkıları insanlara sosyal medya üzerinden paylaşıyorum.

Şarkı söylemek sana ne hissettiriyor?

Şarkı söylemek beni tamamen farklı bir dünyada istediğim tonda yaşamamı sağlıyor. Ne zaman içime bir şey atsam duygularıma tercüman olan bir ifade etme biçimim haline geldi. Kendimi bir hayalin içinde olduğumu görmek beni her zaman heyecanlandırmıştır.

Gelecek planların nelerdir? Gelecekte müziği hayatının merkezinde mi koyuyorsun?

Gelecek planlarım şuan okulumu bitirmek ve güzel bir iş kariyerinin kapısını açmak. Müzik gelecekte değil de şuan zaten hayatımın merkezinde bir yerde. Küçüklüğümden beridir eve dönüş yolundan şimdiki hayallerime kadar hep merkezde oldu. İnsanların beni dinlemesini ve eserlerimi söylemelerini çok istiyorum. Bir yerlere gelmek benim için çok özel bir hayal ve öyle kalmaya da devam edecek.

Daha önce hiç ünlü/ ünlülerle çalışma fırsatın oldu mu? Olmadıysa kimlerle çalışmak isterdin?

Bir ünlüyle henüz çalışmadım ama tanıştığım ve bana tavsiye veren kişi oldu. O kişi de Evrencan Gündüz idi. Şarkı söylerken dikkat etmem gereken noktaları bana söyleyerek ve beni oldukça mutlu etmişti. Yaşar Günaçgün instagram’da ” belki bir gün beraber söyleriz belli mi olur” notuyla söylemiş olduğum kumralım şarkısını kendi profilinde gönderilerinde paylaşmıştı. Kalben ise 2 kez söylediğim şarkılarını hikayesine eklemişti.

Bir ünlü ile çalışma fırsatım olsaydı kesinlikle Taylor Swift olurdu 😊

Geleceğindeki gördüğüm ışık gözlerimi kamaştırıyor sevgili Emre. 🙂

Sevgili okurlarım eminim bu röportajdan sonra aranızda Emre’ye ulaşmak isteyenler olacaktır. Sizlere Emre’nin instagram ve youtube hesaplarını bırakıyorum. Ayrıca Değerli sanatçımız Gülçin Ergül’ün sevgili Emre’nin söylediği şarkıyı yorumladığı videoyu da buraya bırakıyorum. Bakalım ne yorumlar yapmış Gülçin Ergül genç yeteneğimiz Emre’ye?

Sevgili genç yetenekler bir röportaj bir mesaj kadar uzağınızda. 🙂

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.