Merhaba okurlarım, buiyimi’nin olduğu yerde genç yetenekler olmadan olur mu hiç? Olmaz dedim ve hemen işe koyuldum. Bugün Yusuf DURANOĞLU ile tanışacaksınız. Güzel sesinin yanı sıra tam bir beyefendi. Hadi tanıyalım bakalım. Kim bu Yusuf DURANOĞLU?

Merhaba Yusuf, İlk olarak nerelisin? Kaç yaşındasın? Ne iş yaparsın? Bunlarla başlamak istiyorum. Buiyimi.com okurlarına anlat kendini.

Merhaba. 21 yaşındayım. Doğma büyüme Zonguldaklıyım. Aslen Orduluyum. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hemşirelik 3. Sınıf öğrencisiyim. Hobi olarak müzikle ilgileniyorum, kendimce bir Youtube kanalım ve instagramda Müzik hesabım var. Söylediğim şarkıları paylaşıyorum, çoğu cover olmak üzere ara sıra sözü müziği kendime ait şarkılar da paylaşıyorum.

Benim fikrim; şarkı söylemek yetenek ister ama yazmak ayrı bir yetenek ister. Yusuf’un sözü müziği kendine ait olan şarkılara bayıldım. Sizlere de buradan sunmak istiyorum. Bu Yol Bir Gün Biter Mi ve Bekliyorum Bu iki şarkıyı bir dinleyici olarak ben çok sevdim. Sizlerin de beğeneceğine inanıyorum. Keyifli dinlemeler.

Sanırım harika bir genç yetenekle tanıştım. Hem şarkı söylüyor hem yazıyor hem besteliyor. Peki bize şuan ki Yusuf’u tanıttın, gelecekteki Yusuf için planların nelerdir?

Aslında hedefleri, amaçları, kararları aniden değişebilen bir insanım. Ama şimdilik öncelikli hedefim iyi bir hemşire olmak ve elimden geldiğince söylediğim şarkıları paylaşmak. Bunlardan başka pek bir planım yok, hayırlısı olsun diyorum 🙂

Değerli sağlıkçılarımız… Umarım bu yolda başarılı olursun Yusuf.  Sesini fark etmen ve bu konuda çalışmalara girmen nasıl başladı. Bilirsin genelde insanlar yetenekleri konusunda ısrar ister. İnsan bazen kendini görmekte zorlanabiliyor. Sana bu konuda ısrar eden biri/ birileri oldu mu?

Teşekkür ederim güzel dileklerin için. Aslında ben fark etmeden çevrem fark etti diyebilirim. Liseyi Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi’nde okudum ve bizim her sene konser veren Türk Sanat Müziği koromuz vardı. İlk sene arkadaşlarla hobi amaçlı katıldık, ikinci senemizde sevgili müzik öğretmenim Aysema TAMTÜRK “sana şarkı vereceğim, solo söyleyeceksin.” deyince müzikle daha da haşır neşir olmaya başladım. 2 sene önce gitar dersi almadan kendimce evde çalışarak gitar çalmayı öğrendim. Yakın çevrem ve özellikle yakın arkadaşım Oğuzhan ALBAYRAK’ın da ısrarı ve desteğiyle sosyal medyadan videolar paylaşmaya başladım.

Bu yeteneğin ölüp gitmesine izin verme! Bir ünlü ile çalışma fırsatın oldu mu? Olmadıysa kim veya kimlerle çalışmak isterdin?

Bir ünlü ile çalışma fırsatım olmadı. Eğer ki olsaydı öncelikle çok severek takip ettiğim Emre YÜCELEN ile olmasını isterdim. Aslında her müzik türünden en az bir kişiyle çalışma fırsatım olmasını çok isterim. Mesela Pop müzikte Tan TAŞÇI, Arabeskte Cengiz KURTOĞLU, Rap olarak Sagopa Kajmer, Rock-Metal olarak da Hayko Cepkin gibi. Neyse fazla uçmayalım, bunlar sadece hayal 😀

Hadi ama Yusuf! Her başarı bir hayal ile başlamıyor mu? Buradan değerli sanatçılarımıza duyrulur. Burada sizi tanımak isteyen genç bir yetenek var.

Eminim okurlarım bu röportajdan sonra seni merak ettiler. Ben de instagram ve youtube adresini bırakıyorum. Bu harika sohbet için sana çok teşekkür ediyorum Yusuf!

Siz de bloğumda genç yetenek olarak yer almak istiyorsanız instagram veya twitter üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.