Sevgili okurlarım sizlere tanıtacağım Bilge Kağan Güler müthiş bir yetenek! Buyurun röportaja

Merhaba sevgili Bilge Kağan, ilk olarak okurlarıma kendini tanıtır mısın? Kendi sözlerinle seni tanıyalım.

Merhaba ben Bilge Kağan. Ankara doğumluyum ve Ankara’da yaşıyorum. 21 yaşındayım ve Üniversite öğrencisiyim. Aynı zamanda yaklaşık 7 yıldır kendi çapımda müzikle uğraşıyorum. Küçüklükten gelen bir merakla her zaman şarkı söylemek, enstrüman çalabilmek ve müzik yapmak istemiştim. Tabi bazı sebeplerden dolayı enstrüman çalabilmeyi öğrenememiştim bu da beni yapabileceğim farklı müzik dallarının olduğunu onları yapabileceğim kanısına yöneltti. İlk olarak 14 yaşıma geldiğimde Türkçe Rap’i tam anlamıyla keşfetmiştim. Etkilenmiş olacağım ki kendi şarkı sözlerimi yazıp kendi şarkılarımı üretmeye başladım. Uzun bir süre sadece söz yazarlığı ve rap vokal okuma şekilde müzik yapmaya devam ettim. Sonrasında üniversiteye başladığım dönem pandeminin de girmesiyle oldukça boş vakte sahip oldum, bu dönem içerisinde internetten video izleyerek gitar çalmayı öğrendim. Şuanda kendi şarkı sözlerimi ve bestelerimi yapıyorum fakat henüz hiçbirini yayınlamadım. Bir süre daha böyle devam edecek gibi görünüyor.

Pandeminin bizlere verdiği günlerce boş zamanı güzel değerlendirdiğini söylemek istiyorum sevgili genç yetenek!

Harika şarkı söylüyorsun üstelik yazıyorsun. Bu sana ne hissettiriyor?

Öncellikle çok teşekkür ederim. Her şarkı söylediğimde veya şarkı sözü yazdığımda kendimi yenilediğimi her yaptığım işin sonrasında o işi önceki yaptığımdan daha ileriye taşıdığımı düşünüyorum bu da bana kendimi sürekli yenilenmiş ve güçlü hissetmemi sağlıyor.

Daha önce bir yerlerde sahne aldın mı? Aldıysan nasıl bir histi?

Şöyle ki yukarıda kendimden bahsederken bir rap serüvenimin olduğundan bahsetmiştim. Bu dönem içerisindeyken iki kez rap konserinde sahne almıştım. Tabi daha sonrasında birkaç kafede solist olarak sahne aldım. Şöyle söylemeliyim ki; sahneye adımımı attığım anda sanki her şeyi unutuyorum. O an sadece sahneyle, dinleyiciyle ve ekiple yaşıyorum. Sahnenin verdiği özel bir heyecan vardır. Sizi daha çok bağlar oraya veya sahneden uzak kaldığınızda orayı özlemenize neden olur. Benim de hissettiklerim bu yönde oluyor genelde.

Gelecek planların nelerdir?

Öncelikle yukarıda da bahsettiğim üzere üniversite öğrencisiyim. Öncelik hedeflerim kendimi zihinsel anlamda geliştirmek üzere ama bunun dışında çalabildiğim enstrüman sayısını arttırmak istiyorum. Kendi bestelediğim şarkılarımı profesyonel bir ekiple çalışarak yayınlamak dinleyicilere sunmak istiyorum. Bakalım zaman içerisinde neler olacak?

Daha önce bir ünlü ile çalışma fırsatın oldu mu? Kimlerle çalışmak istedin?

Henüz ünlü biriyle çalışma fırsatım olmadı maalesef. Ama bir fırsatım olsa Hayko Cepkin ve Mabel Matizle çalışabilmeyi çok isterim.

Aranızda Bilge Kağan’a ulaşmak isteyenler olabilir diyerek instagram hesabını bırakıyorum okurlarım.

Sevgili okurlarım, Bilge Kağan’ın müzik yolculuğunu okudunuz. Bu harika röportajın ardından harika bir Bile Kağan Güler dinleyelim!

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.