Sizleri yetenek mi yetenek diyeceğiniz biri ile tanıştıracağım. Buyurun röportaja:

Merhaba Behçet, okurlarıma kendini tanıtır mısın?

Öncelikle herkese merhaba, ismim Behçet Berke Bekteş, Bursa’da yaşıyorum, 21 yaşındayım, Karabük Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler okuyorum, yaklaşık 6 yıldır gitar çalıyorum, boş zamanlarımda genellikle arkadaşlarımla vakit geçiririm ve motor sürerim. 

Vay canına motor kullanmak hep hayalimdi ve sanırım hayalim olarak kalacak. 😀

Müzik ile nasıl tanıştın?

Müzik ile ilk tanıştığımda 5 ya da 6 yaşındaydım, babam bağlama çalıyordu ve bu benim ilgimi çekiyordu sonra 13 yaşımda (8.sınıf) Güzel Sanatlar Lisesine gitmek istemiştim fakat bazı nedenlerden dolayı gidemedim, 10. Sınıfta yakın arkadaşım olan Yiğit Öksüz’ün konserine gittiğimde daha çok heveslenmiştim ve bu durum müziğe başlamamda önemli bir rol oynadı. Ailemin bana gitar alması ile de müzikle tanışmış oldum.

Şarkı söylüyorsun, beste yapıyorsun, harika bir yetenek! Bu sana nasıl hissettiriyor?

Güzel hissettiriyor fakat şuan bir kitleye sahip olmadığım için kendi şarkılarımı paylaşamıyorum çünkü şarkılarımı paylaştığımda beklediğim tepkiyi alamazsam ki bir kitle olmadan bu çok zor, hevesimin kırılacağını düşünüyorum, bu yüzden cover yapıp kendime bir kitle oluşturmaya çalışıyorum.

Gelecek planların nelerdir?

Açıkçası pek bir planım yok, direkt anı yaşayan bir insanım, şuan gelecekteki tek planım okuduğum bölümü bitirmek 

Daha önce çalışma fırsatı yakaladığın ünlü isimler oldu mu? Kimlerle çalışmak isterdin?

Şimdiye kadar çalışma fırsatı yakaladığım ünlü bir isim hiç olmadı, yukarıda da belirttiğim gibi belli bir kitle olmadığı için ünlü bir isimin dikkatini çekmem şuan için imkansız 🙂

Ufuk Beydemir, Cem Adrian, Kaan Boşnak, Batu Akdeniz, ve daha sayamadığım bir çok kişiyle çalışmak isterim.

Denemeyi bilene imkansız yoktur.  Böyle bir söz okumuştum. Denemeyi biliyorsun sevgili genç yeteneğim, emin adımlarla ilerliyorsun! Başarılar!

Aranızda Behçet Berke’ye ulaşmak, onu dinlemek isteyenler olur düşüncesi ile buraya bir instagram hesabı bırakıyorum dostlarım.

Harika bir röportajın ardından harika bir cover dinleyelim!

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.