Merhaba sevgili okurlarım bugün tanıyacağınız genç yetenek kariyerinin başlarında olan, başarıya koşar adımlarla yılmadan ilerleyen Alperen Gümüş.

Merhaba Alperen, ilk olarak okurlarıma kendini tanıtmanı istiyorum? Senin sözlerinle tanıyalım seni.

Merhaba Sevgili arkadaşlarım. Ben Alperen Gümüş. Memleketim Ordu aslında Ordu’nun bir minik güzel mi güzel ilçesi olan Ünye’de doğdum büyüdüm ve hala buradayım. 20 yaşındayım. İstanbul Gelişim Üniversitesi Uçak Gövde Motor Bakım 1. sınıfım. Çok aktif bir insan olmaya çalışıyorum. Sabırlı biriyim, kolay kolay pes etmem. Bir işe başladıysam onu bitirmeliyimdir bu benim hayat felsefem. Sonu ne olursa olsun o işin sonunu görmeden peşini bırakmam ve bu huyumu çok seviyorum. Diğer güzel aktivitelerim ise çadır kurar kamp yaparım, zeybek oynamayı çok severim, dans etmeyi, bisiklet sürmeyi, spor yapmayı severim. Borsa işi ile uğraşıyorum, gezmeyi, konuşmayı çok severim, Sevdiklerimle vakit geçirmeyi çok severim fakat yalnız olmak da tercihimdir. Kendimi hayatta yaşadığım her türlü zorlulara karşı geliştirme çabası içindeyim. Kendimi geliştirdikçe öz güvenim artıyor ve daha da güçlü hissediyorum.

Müzikle tanışma hikayeni anlatır mısın? Seni bu işe yönlendiren birileri oldu mu?

Müzikle 8. sınıfta dayımın evde kullanılmadığı gitarı fark ederek başladım. Bu gitar her zaman gözüme çarpardı, bir gün elime aldım ve tellerine dokundum, başka insanlar için normal gelen ses bana çok cazip geldi, içimde o an “gitar çalmalıyım” hissi oluştu. Daha sonra kursa yazıldım. 4 ay sonunda kursu bıraktım. Kendim deneye deneye hata yapa yapa çabaladım, ben çabaladıkça sanki bir şeyler bir tık daha yerine oturuyordu. O zamanlar harçlıklarımı biriktiriyordum bir üst gitar almak hayalimdi. Bende biriktirdiğim para ile elektro akustik, güzel mi güzel bir gitar aldım. O günden sonra gitarı hiç bırakmadım. Böylelikle aradan 7 yıl geçti ve kendi çapımda amatörce çalışıyorum, kendimi eğlendiriyorum, çevremdeki arkadaşlarımı eğlendiriyorum. Bu gitar aşkının bende bıraktığı en büyük etki ise bana bir sosyallik katmasıydı. Lise bittikten sonra sürekli arkadaşlarla çıktık, gitarla deniz kenarlarına gittik ve hayat daha da güzelleşti bizler için. Müzik hayattır bunu okuyan her kim varsa tekrar söylüyorum müzik ruhun gıdasıdır şarkı, türkü, rap vb. hiç birini ayırt etmiyorum. Benim müzik ile tanışma hikayem böyle sevgili dostlar…

Gelecek planların nelerdir? Gelecekte nasıl bir Alperen tanıyacağız.

Gelecek planlarım öncelikle kendi okuduğum bölümde hayal ettiğim noktaya gelmek. Uçak Mühendisliği gerçekten istediğim bir alan çünkü havacılık çok heyecanlı, güzel, zor ve sorumluluk gerektiren bir alan. Diğer gelecek ile ilgili planım ise; kendi arkadaş grubumuz olarak küçük bir sahneye çıkmak ve orda şarkı söyle eğlenmek. Eğer bu noktaya kadar gelirsek hayattaki hedeflerime biraz daha yaklaşmış olacağım.

Müzik, beste yapmak, şarkı yazmak sana ne hissettiriyor?

Ben gitara 7 yıl önce yani çocukluğumda başladım. O zamandan bu yana gitar bende bir çok refleksimi geliştirdi. Mesela müzik kulağı. Bunun sayesinde şarkı yazdım ve kendimle gurur duyuyorum. Yazdığım o şarkıya o ritmi uydurmak o yükselmeleri ve alçalmaları uydurmak kadar eğlenceli bir şey olamaz. İnsanın hayatta yaşadığı olaylar bazen elindeki kalemi ile aklındaki düşünceleri kağıda dökmesini sağlar. Bende de o misal. Yaşadığım şeyler beni yazmaya itti, ben de o yazıları bir bütün haline getirip güzel bir geçmiş zaman bütünü çıkarttım. Kısacası şarkı yazmak çok güzel hissettiriyor insana.

Daha önce bir ünlü ile çalıştın mı? Kimlerle çalışmak isterdin?

Daha önce hiçbir ünlü ile tanışmadım ama tanışmayı çok isterim. Aslında mutlaka “şu kişi ile tanışmalıyım” demiyorum. Sanatçılarımıza sonsuz saygı besliyorum. Gerçek bir üstat ile düet yapacağımı düşünüyorum da gerçekten çok gurur verici olurdu..

Aranızda Alperen’i dinlemek ona ulaşmak isteyenler olur diye düşünüyorum ve instagram adresini bırakıyorum. Youtube adresini aşağıdaki videoya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Güzel bir röportajın ardından güzel bir Alperen Gümüş dinlemeyelim mi?

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.