Buiyimi sizlere bir genç yetenek daha tanıtıyor sevgili okurlarım. Sizleri büyüleyecek bir genç yeteneğe sahibim. Buyurun tanıyın;

Merhaba Aleyna, kendini bize kendi gözünle tanıtır mısın? Kendini nasıl tanırsın?

Adım Aleyna Çelik 20 yaşımdayım, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde müzik bölümü okuyorum. Şarkı söylemeyi, şarkıların sözlerinde kendi iç dünyamı ifade edecek duyguları bulmayı, duymadığım şarkıları keşfetmeyi seven biriyim.

Şarkı söylüyorsun, şarkı yazıyorsun. Bütün bunlar sana nasıl hissettiriyor?

Şarkı söylemek, dinlemek insanı rahatlatan bir terapi gibi aslında. Kendine dönmesi, insanın kendisini hatırlaması gibi. Ben de bu yüzden sık sık şarkı söylerim ki kendime döneyim, kendime iyi geleyim. Şarkı yazmak ise bir anda gelen ve yazınca insanı rahatlatan bir şey. Tüm bunlar bana huzur veriyor.

Seni müziğe götüren şey neydi? Nasıl başladın müzik hayatına?

En büyük neden babamın saz çalıyor olmasıydı. O da müzikle ilgili olmamı istiyordu ama ben küçükken içine kapanık ve evde kendi kendine gizlice şarkı söyleyen bir çocuktum. Zamanla kabuğumu kırdım ve okuduğum lisedeki programlara katıldım. Sonrasında müzik bölümü okumaya karar verdim ama müzikle ilgili şarkı söyleyebilmekten başka bir bilgim yoktu. Ben de, beni yetenek sınavlarına hazırlayabilecek bir öğretmen buldum ve sil baştan çalışmaya başladık. Hocamla birlikte çalıştık ve kazandım. Böyle ilerledim ve bu yolda devam ediyorum.

Harika bir yolda harika bir şekilde ilerliyorsun sevgili Aleyna.

Gelecek planların nelerdir?

Öğrencisini seven, sevgi saygı içerisinde ders verecek olan bir öğretmen olmayı amaçlıyorum. Yetenek sınavlarına girmek isteyen öğrencilere ders vermek ve ileride bir müzik evi açmak istiyorum.

Daha önce bir ünlü ile çalışma fırsatın oldu mu? Kimlerle çalışmak isterdin?

Daha önce bir ünlüyle çalışma fırsatım olmadı ama Zeynep Bastık’la çalışmayı çok isterdim.

Sevgili okurlarım, Aleyna Çelik’i tanıdınız. Eminim aranızda kendisine ulaşmak, şarkılarını dinlemek isteyen güzel insanlar vardır. Aleyna’nın instagram adresini bırakıyorum.

Aleyna’nın müzik yolculuğunu okudunuz sevgili okurlarım, Bir de müziğini dinleyin!

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.