GAZETECİ KOCAKOÇ’UN ANILARI KİTAPLAŞTI: “BENDE KALMASIN”

Gazeteci Yazar Talip Kocakoç, mesleğe başladığı 2011 yılından bu yana edindiği tecrübe ve birikimlerin yanı sıra kaleme almış olduğu köşe yazılarını derleyerek kitap haline getirme kararı aldı. Yayınevleri ile iletişim halinde olan Kocakoç’un 2022’nin ilk çeyreğinde kitabı yazın dünyasına kazandıracağı düşünülüyor.

21.10.2021
283
GAZETECİ KOCAKOÇ’UN ANILARI KİTAPLAŞTI: “BENDE KALMASIN”

Ordu medyasından yola çıkarak metropol şehir İstanbul’da medya faaliyetlerini sürdüren Gazeteci Talip Kocakoç, 20 yaşından bu yana kaleme aldığı köşe yazısı ve denemelerini toparlıyor. “Bende Kalmasın” adıyla kitap sayfalarına işlenecek olan bu eser kısa süre sonra okuyucuya sunulacak. Haberciliğin yanında içerik üretimi ve metin editörlüğü alanında başarıları olan genç gazeteci, bu yeteneğini gazete sayfalarından edebiyat dünyasına taşıyor. On yıllık meslek hayatının son beş yılında yazılı medyaya ilgi duyan Talip Kocakoç, “Bende Kalmasın” başlığında topladığı kitabında çocukluk döneminden başlayıp mesleki hayata dair anılarına da yer veriyor. Kişisel gelişime yönelik içerikleri de bu sayfalarda toparlayan Kocakoç’un eseri yaklaşık 180 sayfa olarak yazın dünyasına girecek. Kitabın editöryal incelemeleri ve tasarım çalışmalarının ardından 2022 yılı başında ülke genelindeki tüm kitapçı raflarında yer alması bekleniyor.

Talip KOCAKOÇ Kimdir?

Aslen Ordulu olan Talip Kocakoç yerel ve ulusal anlamda önemli çalışmalara imza atmış, gazeteci kişiliği ile tanınan bir isimdir.

Ordu Altaş Tv, Ordu Güncel Gazetesi, Tv52, Boztepe Tv, Ordu Yeni Dönem Gazetesi gibi Ordu medyasında önemli kurumlarda görevler almıştır. Kameramanlık, Muhabirlik ve Yazı İşleri Müdürlüğü gibi unvanlar alan başarılı gazeteci, zaman zaman ekran önüne çıkarak siyasi programlar da yaptı.

2020 yılında Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde makam araçları sürücüsü olarak askeri görevde bulunan Kocakoç, şimdilerde gazetecilik faaliyetlerine devam etmektedir. Ordu Sosyal Gazetesi de Talip Kocakoç idaresinde yayınlarını sürdürmekte.

Medya sektöründe aktif olarak görev alan Gazeteci Talip Kocakoç Ordu yerelinden başlayan bir süreçle ulusal anlamda da çeşitli projelerde görev almıştır. 2011 yılından bu yana sektörün bilinen firmaları ile çalışmış, alanında ciddi bir bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olmuştur.

Gazete, Tv, Radyo ve sosyal medya mecralarında birçok konuya konuk olmuş ve günümüzde medya ajans faaliyetleri ile bu sektördeki başarısını sürdürmektedir. Talip Kocakoç, 2021 yılı itibariyle İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Nare Medya Ajans’ta Genel Müdür olarak çalışmakta.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.