Fatih Portakal: İktidardan Önce Açıklıyorum. Asgari Ücret…”

Asgari ücret tespit komisyonunun ikinci toplantısından net bir sonuç çıkmazken Gazeteci Fatih Portakal’ın tepkisi ve açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Portakal, asgari ücret tespit komisyonunun formaliteyi yerine getirmek için toplandığına işaret ederek 2024 asgari ücret rakımına dair tahminini açıkladı. İşte detaylar…

19.12.2023
2.271
Fatih Portakal: İktidardan Önce Açıklıyorum. Asgari Ücret…”

Asgari Ücret tespit komisyonu toplantısı sonrası Türk-İŞ, “Masaya herhangi bir rakam gelmedi” açıklaması yaptı. Bu açıklamaya tepki veren gazeteci Fatih Portakal, “Rakam hiç dillendirilmiyorsa siz niçin buluşuyorsunuz?” sorusunu sorup “İşin gerçeği şu” deyip rakam açıkladı.

İşte Portakal’ın sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı o açıklama:

Türkİş yetkilisi “asgari ücrette rakam konuşulmadı” diyor. Rakam hiç dillendirilmiyorsa siz niçin buluşuyorsunuz? . İşin gerçeği şu: işveren ve işçi temsilcileri formaliteyi yerine getiriyor. Bugünün TR’inde rakam belirleme güçleri yok. Rakamı iktidar belirleyecek. İkisi de “kabul” diyecek. Nokta! . Yine yazıyorum: yeni ücret 16.500/16.900 TL arası olacak. Oh be, bu yılın asgari ücretini iktidardan önce açıkladım ya!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.