yeni eklenen müzikler

Cennete Asla Giremeyecek 3 Kişi

07.05.2022
287
Cennete Asla Giremeyecek 3 Kişi

Peygamber Efendimize en fazla sorulan sorulardan biri de şüphesiz cennete giremeyecek veya girebilecek kimselerdi. İşte o sorunun cevabını sizler için derledik. Detaylar haberimizin devamında.

Dinimize göre öldükten sonra dirileceğimize ve bu dünyada girdiğimiz günah ve hataların cezasını öbür dünyada çekeceğimize inanırız. Öyle ki; Bizler öldükten sonra işlediğimiz günahların cezalarını çektikten sonra Cennete alınacağımıza da inanırız. Fakat öyle kimseler var ki ne yaparsa yapsın öbür dünyada Cennet’in kapısından geçemeyecek.

BU KİŞİLERİN ÖZELLİKLERİ NE?

İşte bu sorunun cevabını yine Peygamber Efendimizin ağzından rivayetle gelen sözlere bakarak anlamak mümkün. Bir günahkar veya kötü huylu insan şüphesiz cehennemden çıkamayacakken, kendini Müslüman olarak tanımlasa bile yaptıklarından dolayı asla cennete alınmayacak kişileri de bilmemizde fayda var. 

İşte sizler için rivayetle gelen bu söz konusu asla cennete giremeyecek 3 kişiyi veya bizi cennetten edecek 3 huyu, davranışı sizler için derledik.

Peygamber Efendimiz buyurdular; Kıyamet günü Allah’ın nazar etmeyeceği ve Cennetine almayacağı 3 kişi var…

Yani onu doğurup, büyüten ve günahkar olmayan, yanlışta olmayan anne ve babalara isyan eden kimseler Cennete giremeyecek.

Farklı kılıklara girip, kendi yaratılış şeklinin, biçiminin dışında hareket edip toplumda yozlaşmaya sebep olan kişiler de Allah’ın nazarından ve Cennetinden mahrum kalacak.

Peygamber efendimiz, erkeklere Allah’ın birer emaneti olan kadınlarımıza kötülük yapılmasına göz yuman kocaların da cennetten mahrum kalacağını duyurmuştur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.