Merhaba sevgili buiyimi. Com okurları. Yine bir buiyimi ve yine bir genç yetenek okuyorsunuz. Sizi bugün gerek akademik, gerek sanat alanında başarılı olan bir hanımefendi ile tanıştırmak istiyorum.

Merhaba Selen, önce tanıyalım seni, nerelisin? Neler yaparsın? Kaç yaşındasın?

Merhaba, Ispartalıyım. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisiyim. En çok vaktimi müziğe ve derslere ayırıyorum onların dışında da herkes gibi dizi, film ve kitaplarla vakit geçiriyorum. 20 yaşındayım.

Harikasın Selen! Videolarından izlediğim kadarıyla şarkı söylüyorken adeta kendinden geçiyorsun. Bunun seni çok mutlu ettiği belli. Bize açıklar mısın şarkı söylemek sana nasıl hissettiriyor?

Sadece şarkı söylemek değil müzikle ilgili herhangi bir şey yapmak beni çok mutlu ediyor. Müzik benim için bir kaçış noktası.

Bu işi profesyonelliğe taşımak istiyor musun?

Hayır, düşünmüyorum. Dediğim gibi bu benim için bir kaçış noktası, bunu mesleğim haline getirirsem öyle olmaktan çıkar. Müziğin hayatıma ara verdiğim anlar olarak kalmasını istiyorum.

Daha önce hiç ses yarışmalarına katıldın mı ve katılmayı düşünüyor musun?

Hayır katılmadım. Fikrim tabii ki değişebilir ama katılacağımı sanmıyorum. Sahneler bana göre değil. Ben evimde piyanomun başında müzik yapmakla mutlu oluyorum.

Bir sanatçı ile tanışma fırsatın olsa, kim/ kimlerle tanışmak isterdin?

En fazla ve hayranlıkla dinlediğim Sezen Aksu ve Sertab Erener olurdu sanırım.

Benim de severek dinlediğim sanatçılardır. Değerli sanatçılarımıza seslenelim buradan; bir yetenek sizinle çalışma fırsatı istiyor.

Aranızdan sevgili Selen’e ulaşmak, güzel sesini dinlemek isteyenler için Selen’in instagram hesabını bırakıyorum.

Sevgili okurlarım, genç yetenekler unutmayın bir röportaj bir mesaj kadar uzağınızda. Bana ulaşın. Instagram, twitter

Yazan:

Mervegül KOCAKOÇ

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi olan Mervegül Kocakoç aslen Ordu ili Çaybaşı ilçesindendir.